fbpx
נגישות אתרים

נגישות אתרים

נגישות אתרים היא תהליך של הפיכת אתרים לשימושים עבור אנשים עם מוגבלויות. זה עוזר לאנשים מוגבלים ולבעלי לקויות ראייה, שמיעה או מיומנויות מוטוריות לקבל גישה למידע באינטרנט.
מקדמים עניינים

אתרים רבים אינם נגישים מכיוון שהם משתמשים בטכנולוגיות מיושנות ובדפוסי עיצוב שכבר אינם בשימוש באתרים מודרניים כיום. לכן יותר אנשים עם מוגבלות מתקשים לגשת לאתרים אלו.

נגישות האתר חשובה לבעלי האתר ולמשתמשים כאחד. כדי לוודא שהאתר שלכם נגיש, עליכם להיות מודעים לסוגי הליקויים השונים וכיצד הם משפיעים על חווית המשתמש.

נגישות אתרים בישראל

נגישות אתרים בישראל היא הזדמנות לבעלי עסקים, חברות וארגונים לבצע עדכונים ושינויים באתר שלהם כדי שיותר אנשים שמשתמשים באינטרנט יוכלו להשתמש בו.
אתר אינטרנט נגיש כאשר הוא עונה על הצרכים של אנשים עם מוגבלות, כגון ליקויי ראייה ושמיעה, על ידי מתן תכונות המתאימות לצרכיהם.
נגישות אתרים באינטרנט
נגישות אתרים באינטרנט
חלק מבדיקות נגישות אתר אינטרנט, מוודאות כי הטקסט באתר גדול מספיק לאנשים עם ראייה לקויה, בודקות את רמת הניגודיות באתר ומתריעות על בעיות בצבעים אם קיימים, ומוודאים שכל קבצי השמע והווידאו באתר יהיו נגישים לאנשים ליקויי שמיעה או ראייה.
כדי שאתרים יהיו נגישים, הם צריכים להיות מעוצבים בצורה שהמשתמש יוכל לנווט בהם בקלות. האתר צריך להיות קל לקריאה ולניווט. זו הסיבה שחשוב שיהיה אתר אינטרנט שיש בו ניגודיות טובה בין ערכת הצבעים לגודל הגופן.
חשוב לשים לב כי אתרים נגישים לאנשים עם מוגבלות מספקים הזדמנות שווה לכולם.

נגישות אתר אינטרנט

נגישות אתר אינטרנט יכולה להיות מושפעת גם מהפלטפורמה שדרכה הם ניגשים. תקני הנגישות משתנים מפלטפורמה לפלטפורמה, לכן חשוב לבדוק באלו תכונות פונקציונליות טכניות קהל היעד שלכם משתמש בעיצוב האתר שלכם.
ישנם סוגים רבים ושונים של נגישות אתר אינטרנט: חזותית, שמיעתית, קוגניטיבית ופיזית – לכן מומלץ להתייעץ עם מומחה אם אתם רוצים שהאתר שלכם יהיה נגיש באופן מלא. במילים אחרות, נגישות האתר מבטיחה שכולם יוכלו להשתמש באתר ללא קשר ליכולתו או מוגבלותו.

מומחי נגישות אתרים

ככל שאתרי אינטרנט הופכים נגישים יותר, יותר אנשים יכולים להשתמש בהם, מה שמגדיל את הנראות והחשיפה שלהם. זה הוביל לעלייה בביקוש למומחי נגישות אתרים וכן לסוכנויות דיגיטליות שיכולות ליצור אתרים קלים לשימוש לכולם.

תכונות נגישות אתר

נגישות אתר היא נושא חשוב לכל החברות שרוצות להגיע לכמה שיותר לקוחות. כדי לוודא שהאתר שלך נגיש, עליך להשתמש בקורא מסך ולעקוב אחר תקני WCAG 2.0 כדי לסייע לאנשים עם ליקויי ראייה.

אתר אינטרנט נגיש אם הוא עומד בקריטריונים הבאים:

  • יש לו ניווט ברור ואוניברסלי
  • יש לו טקסט שאפשר לקרוא בדפדפן ללא צורך בתוכנה נוספת או תוספים
  • יש לו טקסט שאפשר לקרוא בקורא מסך
  • הוא משתמש בניגוד צבע כדי להפוך את התמונות, הטקסט והקישורים שלו לניתנים להבחנה בקלות
ישנן דרכים רבות ושונות לוודא שלאתר האינטרנט שלך יש תכונות נגישות. דרך אחת היא שימוש בכלי ביקורת נגישות כמו Accessibility Checker, שייתן לכם סקירה כללית של מידת הנגישות של האתר שלכם ויזהה אזורים לשיפור.

הידעתם?

מספר הולך וגדל של אתרי אינטרנט מיועדים כיום להנגשה כך שאדם עם מוגבלות יוכל לגשת בקלות לתוכן באתר. השימוש בתקני WCAG 2.0 סייע גם בהנגשת אתרים לאנשים עם סוגים שונים של מוגבלויות כגון דיסלקציה, אוטיזם, עיוורון ואובדן שמיעה.

בעלי אתרים ומפתחים צריכים לוודא שהאתר עומד בהנחיות אלו כדי להנגיש אותו לכולם. נגישות האתר חשובה מסיבות רבות, כמו שהיא עוזרת לאנשים עם מוגבלויות למצוא עבודה או להיכנס לחינוך.
ישנם סוגים רבים של כלים זמינים להנגשת אתרים. כלים מסוימים יכולים לשמש כותבי תוכן, בעוד אחרים מתאימים יותר למפתחי אתרים. הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שאין פתרון אחד שמתאים לכולם בכל הנוגע להנגשת אתרים וכל עסק צריך למצוא את הפתרון שלו המתאים לו ביותר.
הכלים הנפוצים ביותר הם קוראי מסך הקוראים את הטקסט בדפי אינטרנט ומאפשרים למשתמשים לנווט בהם באמצעות קיצורי מקלדת ופקודות קוליות.
הנגשת אתר אינטרנט
הנגשת אתר אינטרנט

למה כדאי להנגיש את האתר

1. בגלל הדירוג

נגישות האתר היא גורם חשוב מאוד מכיוון שהיא משפיעה על דירוג האתר שלך. ככל שהאתר שלך יהיה נגיש יותר, הדירוג שלך יהיה טוב יותר.

2. בגלל התנועה

אתר אינטרנט עם רמת נגישות גבוהה יכול גם לסייע בהשגת יותר מבקרים לאתר שלך. הסיבה לכך היא שלאנשים עם מוגבלויות קל יותר לנווט באתרים ולמצוא את התוכן שהם מחפשים. ישנם מקרים רבים שבהם עסקים איבדו את לקוחותיהם בגלל היעדר נגישות לאתר.

3. בגלל ההמרה

היעדר נגישות לאתר יכול להוביל לאחוזי המרה נמוכים ולהחזר ROI נמוך.

חוק נגישות אתרים

חוק נגישות אתרים מהווה דרישה לפי סעיף 508 של חוק השיקום האמריקאי משנת 1973 ומהווה תקן בינלאומי לנגישות אינטרנט. החוק התקבל בשנת 2016 והוא מחייב את כל האתרים להיות נגישים עד שנת 2026.

חוק זה גרם לחברות רבות להפוך את אתרי האינטרנט שלהן לנגישים יותר. חלק מהחברות גם מנסות להנגיש את האתר שלהן לפני המועד האחרון כדי שיוכלו להימנע מקנסות מהחוק.

לסיכום

נגישות אתר היא גורם מפתח בהצלחת אתר אינטרנט. חשוב לוודא כי האתר שלכם נגיש עבור כל סוגי המשתמשים.

רוצים לדעת איך לקדם את העסק שלכם 
 
בגוגל?

צרו עמנו קשר עכשיו ונשמח לעזור לכם לקדם את האתר שלכם בגוגל.

נושאים קשורים
FREE AI MAPA

FREE AI MAPA

הדרכה מתוך קורס AI: איך לדבר עם כלי בינה מלאכותית
קורס AI בזום (אפריל 24)

קורס AI בזום (אפריל 24)

מהפכת הבינה המלאכותית קורס AI בזוםקבוצה קטנה עם ליווי אישילמדו איך לעבוד וליצור תוכןעם מיטב הכלים העדכניים אופק הירשוביץ,מנכ"ל טוקו…
סוכנות AI בינה מלאכותית

סוכנות AI בינה מלאכותית

סוכנות AI בינה מלאכותית עולם חדש של בינה מלאכותית: סוכנות AI פורצת הדרך טוקו דיגיטל סוכנות AI ובינה מלאכותית פותחת…
רוצים לדעת איך לקדם את העסק שלכם 
 
בגוגל?

צרו עמנו קשר עכשיו ונשמח לעזור לכם לקדם את האתר שלכם בגוגל.

כלי נגישות