עריכת שמע וסאונד

עריכת שמע

עריכת שמע היא תהליך של ביצוע שינויים בצליל המוקלט. לדוגמה, הסרת רעשי רקע מהקלטה או הוספת אפקטים כדי שהצליל ישמע נקי יותר. בעריכת השמע עורכים ומשנים את האודיו כדי לשפר את איכותו. תהליך זה נעשה על ידי עורכי שמע, מהנדסי סאונד או מפיקים.

מקדמים עניינים

עריכת סאונד ושמע חשובה עבור חברות רבות כמו טלוויזיה, רדיו, פרסום והפקת סרטים. חשוב להם לספק חווית האזנה מרתקת לקהל שלהם באמצעות שימוש באפקטים קוליים, דיאלוג ומוזיקה.

מהנדס הקול או עורך האודיו לוקח הקלטת קול קיימת ומתמרן אותה על ידי שינוי צלילים, מהירות, גובה הצליל והוספת אפקטים ליצירת הקלטה חדשה.
שיטות עריכה מסורתיות כוללות שימוש ברשמקול להקלטת התוכן ולאחר מכן מניפולציה שלו מאוחר יותר כדי להתאים אותו. תוכנת עריכת שמע מאפשרת יותר אוטומציה ויעילה יותר מכיוון שאפשר להשתמש בהגדרות קבועות מראש שכבר נוצרו עבורכם.
עריכת שמע וסאונד

מה זה עריכת שמע?

עריכת שמע היא תהליך של שינוי אודיו מוקלט. הוא משמש לעתים קרובות כדי לתקן טעויות בהקלטה, לשפר את איכות ההקלטה או לבצע שינויים בפורמט של הקלטה.

תוכנת העריכה מאפשרת למשתמשים לבצע עריכות בסיסיות כמו חיתוך צלילים לא רצויים, הגברת עוצמת הקול ושינוי גובה הצליל. עריכת שמע מתקדמת יותר יכולה לכלול הוספת אפקטים כגון הד, ריוורב ועוד. תוכנות מסוימות מאפשרות גם לערבב מספר רצועות יחד לרצועה אחת.

העריכה עצמה יכולה להתבצע במחשב כחלק מתהליך של עיבוד מדיה דיגיטלית, אבל אפשר גם להשתמש בתוכנה או באפליקציה לעריכת סאונד בטלפון. ישנן אפליקציות רבות שיכולות לעזור לך לערוך את הקלטות האודיו שלך ולגרום להן להישמע טוב יותר. עריכת השמע נעשית בדרך כלל עם תוכנות עריכת סאונד כגון AUDACITY, Adobe Audition ו- Pro Tools.

הכישורים המקצועיים הדרושים לעורכי סאונד ושמע נמצאים לרוב באולפני הקלטות או במסגרות דומות אחרות. עם זאת, כישורים אלה לא תמיד מתורגמים היטב לתחומים אחרים כמו עיתונות, משפטים וחינוך. העריכה היא תהליך המתרחש הן באולפן והן בפוסט פרודקשן. התהליך משמש לביצוע שינויים בהקלטות האודיו לפני שחרורן.

עריכת שמע חשובה בהפקה מוזיקלית כדי לגרום לשירים להישמע טוב יותר או כדי להסיר רעשים לא רצויים. עריכת שמע יכולה להיות מועילה בתוכנות לזיהוי דיבור וגם בעבודת קריינות בשילוב עריכת וידאו.

עורכי סאונד לכל סוגי הפרויקטים

ככל שהדרישה לעריכת שמע מקצועית ממשיכה לגדול, דרושים יותר ויותר עורכי סאונד. עם זאת, עם ההתקדמות בטכנולוגיה, הפך קל יותר לערוך קבצי אודיו בלי לעבור את העבודה הידנית של חיתוך והדבקה של קטעי קול.
עורכי סאונד אחראים על חיתוך, הוספה והסרה של צלילים ומוזיקה המשמשים במוצר הסופי. הם גם עובדים בדרך כלל עם מהנדס סאונד כדי לוודא שהעריכות שלהם תואמות את עיצוב הצליל הסופי.
תפקידם של עורכי סאונד משתנה בתעשיות ובפרויקטים שונים. הם עשויים להיות אחראים להקלטת צלילים במהלך ראיון או אירוע חי, אבל הם יכולים גם להיות אחראים לחתוך רעש לא רצוי מקובץ או להוסיף אפקטים קוליים חדשים לפרויקט.
עורכי סאונד אחראים להקלטה, מיקס ועריכה של צלילים במגוון פורמטים לרבות קלטת אנלוגית, קבצי תחנת אודיו דיגיטלית (DAW) ופורמטים מבוססי מחשב כגון .wav או .aiff. הם עשויים להיות מעורבים גם בעיצוב אפקטים קוליים ובפוסט-פרודקשן.

עורכי אודיו אחראים על התאמת רמות, הוספת אפקטים, הפחתת רעש ותהליכים אחרים כדי לגרום להקלטות להישמע טוב יותר. בהפקת אודיו, עריכת השמע משמשת בעיקר ליצירת צלילים חדשים או צלילים עם מאפיינים ספציפיים כגון קריינות לפרסומות ברדיו או בטלוויזיה.

לסיכום

העריכה היא חלק חיוני מהפקת אודיו לצורך עריכה ושינוי הצליל למטרות שונות, כגון התאמת עוצמת הקול, הוספת הדהוד ואפקטים אחרים, והסרת רעשים לא רצויים. יש הרבה סיבות מדוע אנשים משתמשים בתוכנת עריכת שמע. חלקם עשויים להשתמש בו כדי לגרום לקול שלהם להישמע טוב יותר בעוד שאחרים עשויים להצטרך לחתוך צלילים לא רצויים.

העריכה יכולה להתבצע על ידי מהנדסי סאונד מקצועיים, אך לרוב זול וקל יותר להשתמש בתוכנת עריכת שמע מאשר לשכור מהנדס מקצועי. המטרה העיקרית של עריכת שמע היא ליצור מוצר סופי ששופר ממצבו המקורי.

חשוב לציין כי עריכת השמע אינה זהה לעיצוב סאונד. עיצוב סאונד מתייחס לתהליך של מניפולציה והוספת צלילים למוצר. שני המונחים משמשים לעתים קרובות לסירוגין בתעשייה מכיוון ששניהם כוללים מניפולציה של קבצי אודיו.

רוצים שנערוך עבורכם 
 
סאונד מקצועי?

צרו עמנו קשר עכשיו ונשמח לעזור לכם.

נושאים קשורים
רוצים שנערוך עבורכם 
 
סאונד מקצועי?

צרו עמנו קשר עכשיו ונשמח לעזור לכם.